УВАГА! ПТАШИНИЙ ГРИП!

Друк

Відповідно до результатів досліджень патологічного (біологічного) матеріалу Одеської регіональної державної лабораторії Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів від 29.02.2024 р., у зразку, що був відібраний від трупу дикої птиці (лебідь), що було знайдено у верховині озера Ялпуг Болградської ОТГ Болградського району Одеської області, виявлено РНК вірус грипу птиці (типу А, субтипу H5).

З метою забезпечення стабільної епізоотичної ситуації та виконання вимог чинного законодавства готуються матеріали для проведення позачергового засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Болградській районній державній адміністрації, на якому буде розглянуто питання недопущення подальшого поширення збудника захворювання, у тому числі питання біологічного захисту господарств усіх форм власності, діяльність яких пов’язана з утриманням птиці, проведення роз’яснювальної роботи серед населення щодо профілактики грипу птиці. Вживаються відповідні заходи реагування.

Чим небезпечний для людини?

Пташиний грип – це заразне вірусне захворювання, яке звичайно вражає птахів, а ще іноді свиней; лише в окремих випадках вірусом пташиного грипу може заразитися й людина.

          Пташиний грип спричиняє ціла низка різновидів (штамів) вірусів. Лише незначна частина їх здатна вразити й людину. Саме до таких належить і вірус штаму, що позначається як H5N1 і що набув поширення останніми роками. Передача вірусу здійснюється під час безпосереднього контакту з хворими птахами, живими чи мертвими, а також із їхнім пір’ям, трусом тощо. Вірус може до певної міри поширюватися й повітряним шляхом, так що ймовірно заразитися й під час перебування на території подвір’я, де гуляють хворі птахи, чи й забруднений їхнім трусом.

Громадянам, які утримують птицю, аби мінімізувати ризик занесення грипу птиці в особисті домогосподарства, треба дотримуватися наступних обов’язкових заходів:

▪ птицю утримувати ізольовано (у закритих приміщеннях, критих вольєрах тощо);

▪ не допускати вільного вигулу на вигонах, водоймищах тощо;

▪ не допускати контакту домашньої птиці з дикою, територія проживання та харчування якої певним чином пов’язана з людиною (ворони, голуби, горобці, синиці, сойки, галки, граки тощо) та особливо з дикою перелітною птицею;

▪ проводити ретельну очистку пташника та періодичну дезінфекцію;

▪ дотримуватися правил особистої гігієни при догляді за птицею.

Якщо ви побачили хворого або мертвого птаха, негайно повідомте ветеринарного фахівця.

Bookmark the Постійне посилання.

Без коментарів.