ПРО ІДЕНТИФІКАЦІЮ УКРАЇНСЬКИХ ПЕНСІОНЕРІВ, ЯУІ Є ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИМИ ОСОБАМИ

Друк

Обов’язок періодично (кожні три або шість місяців) проходити фізичну ідентифікацію в АТ «Ощадбанк» було визначено для осіб, які до 24.02.2022 набули статусу внутрішньо переміщеної особи(постанова КМ України від 05.11.2014 №637 «Про здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам»).

Водночас, в період дії карантинних заходів (з 12.03.2020 до01.07.2023) така ідентифікація не проводилась.

Постановою Уряду від 08.08.2023 №837 «Про внесення змін до постанов КМ України від 30 серпня 1999р. №1596 і від 5 листопада 2014р. №637» передбачено, що для отримання виплат у 2024 році особи з числа ВПО мають пройти ідентифікацію в АТ «Ощадбанк» або в органах Пенсійного фонду України.

Способи проведення ідентифікації:

-особисто звернутись до відділення АТ «Ощадбанк» або до будь-якого зручного сервісного центру Пенсійного фонду України з документом, що посвідчує особу (паспорт громадянина України).

-через особистий кабінет на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України. За допомогою віддаленого кваліфікованого електронного підпису «Дія Підпис»(«Дія ID”), створеного за допомогою мобільного додатка Єдиного державного вебпорталу електронних послуг.

-за допомогою відеоконференцзв’язку в територіальному органі Пенсійного фонду України.

-в закордонній дипломатичній установі України отримати документ, який посвідчує, що фізична особа є живою, якщо пенсіонер з числа ВПО перебуває за кордоном. Видане в установленому порядку посвідчення разом із заявою про проходження ідентифікації (довільної форми) слід направити до територіального органу Пенсійного фонду України, де пенсіонер перебуває на обліку. Оригінал посвідчення разом із заявою можна направити засобами поштового зв’язку або в сканованому вигляді — через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України з використанням засобів кваліфікованого електронного підпису.

 

 

Начальник ВОГ№1(сервісний центр)              

управління обслуговування громадян                                           Ніна ГЕРАСИМЧУК

Bookmark the Постійне посилання.

Без коментарів.