В ТАРУТИНСЬКІЙ ГРОМАДІ БУДЕ ПРАЦЮВАТИ СЛУЖБА «СОЦІАЛЬНЕ ТАКСІ»

Друк

Надання послуги з перевезення людей є одним із видів соціальних послуг. Основною метою послуги з перевезення людей є поліпшення соціального обслуговування дітей, осіб з інвалідністю та маломобільних груп населення, які за станом здоров’я не можуть користуватися громадським транспортом.

В рамках здійснення менторської підтримки проєктом «Програма ЄС Міцні Регіони – Спеціальна програма підтримки України», який фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) реалізується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH та за результатами конкурсного відбору Тарутинська територіальна громада отримала можливість прийняти участь  в проекті «Інтеграція транспортних засобів у надання соціальних послуг».

В проекті приймали участь 31 громада з 9 областей України, які обрані на основі проведеної оцінки потреб у соціальних послугах.

Рішенням сесії Тарутинської селищної ради №3085 від 15.03.2024 утворена Служба з перевезення осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю, які мають порушення опорно-рухового апарату, та інших маломобільних груп населення «Соціальне таксі» при територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Тарутинської селищної ради.

Отримання спецтранспорту від проєкту «Програма ЄС Міцні Регіони – Спеціальна програма підтримки України» очікується у травні 2024 року.

«Соціальне таксі»  буде використовуватися для перевезення дітей та осіб з інвалідністю в тому числі тих, які не можуть самостійно пересуватися або пересуваються за допомогою милиць, палиць, крісел колісних; хворих на злоякісні новоутворення з обмеженою здатністю до самостійного пересування; хворих на ниркову недостатність, які залежні від діалізу до соціально значимих об’єктів громади: закладів охорони здоров’я (поліклініка, лікарня, аптеки, амбулаторії, лабораторії), освіти, культури, органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, установ соціального значення, органів міграційної служби, органів судової влади, правоохоронних органів, які розташовані на території Тарутинської територіальної громади та ін.

Послуги службою «Соціальне таксі» будуть надаватися безкоштовно особам з інвалідністю та дітям з інвалідністю, які мають порушення опорно-рухового апарату, порушення зору, інтелектуальні та психічні порушення, та іншим маломобільним групам населення, у разі, якщо такі особи не мають в особистому користуванні та в користуванні законних представників автомобілів, у тому числі отриманих через структурні підрозділи соціального захисту населення.

Для отримання послуги жителям територіальної громади необхідно попередньо звернутися з відповідним пакетом документів та заявою до територіального  центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) селищної ради.

Послуги з перевезення людей «соціальне таксі» будуть надаватися особам по заяві не більше 2 разів на місяць, крім транспортування до закладів охорони здоров’я у разі потреби в медичній допомозі.

При одночасному виклику «соціального таксі», перевага надається заявникам, котрі повинні дістатись до медичних закладів, установ.

Перевезення отримувачів послуги буде проводиться в межах Тарутинскої селищної територіальної громади.

Послуги з перевезення людей «соціальне таксі» надаються безкоштовно.

Видатки на утримання «Служби «Соціальне таксі» здійснюватимуться  за рахунок бюджету Тарутинської селищної територіальної громади на відповідний бюджетний період.

Bookmark the Постійне посилання.

Без коментарів.