СУБСИДІЯ ТА ПІЛЬГА, ЩО СПІЛЬНОГО В ЧОМУ РІЗНИЦЯ?

Друк

Спільним є те, що це допомога, яка надається державою на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива. Однак, житлова субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг та пільга на оплату житлово-комунальних послуг- це два різних види виплат.

Житлова субсидія-це допомога від держави тим родинам, доходи яких не дозволять їм самотужки оплатити в повному обсязі кошти за спожиті житлово-комунальні послуги. Тобто, це допомога, яка залежить виключно від майнового та матеріального стану домогосподарства: маєш низький дохід- можеш отримувати житлову субсидію. Умови призначення житлових субсидій та порядок їх надання визначено в Положенні про порядок призначення житлових субсидій, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 №848.

Пільга-встановлена законодавством перевага, що надається визначеним категоріям осіб. Наприклад, це ветеран війни, Захисників та Захисниць України, постраждалі від аварії на Чорнобильській АЕС, діти війни, багатодітні сім’ї та ін. При цьому пільга на оплату житлово-комунальних послуг(незалежно від категорії отримувачів) може надаватися як без урахування доходів, так і з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї.

Механізм реалізації права  на отримання пільг з оплати житлово-комунальних послуг визначається Порядком надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу у грошовій формі, затвердженим постановою КМУ від 17.04.2019 №373.

Начальник ВОГ№1(сервісний центр)                                                          Ніна ГЕРАСИМЧУК

Bookmark the Постійне посилання.

Без коментарів.