ЄВРОПОЛ ПІДБИВ ПІДСУМКИ КАМПАНІЇ EMPACT ЩОДО ПРОТИДІЇ ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ З МЕТОЮ ТРУДОВОЇ ЕКСПЛУАТАЦІЇ

Друк

Європол підбив підсумки кампанії EMPACT щодо протидії торгівлі людьми з метою трудової експлуатації

З 13 по 21 вересня 2023 року Europol та Європейське управління праці провели скоординовані заходи щодо протидії торгівлі людьми з метою трудової експлуатації в сільськогосподарському секторі.

Операція проходила під керівництвом Франції за участі поліції, міграційних, прикордонних, податкових служб та інспекцій праці 17 країн (Франція, Іспанія, Італія, Румунія, Бельгія, Болгарія, Кіпр, Греція, Ірландія, Латвія, Нідерланди, Португалія, Швеція, Албанія, Молдова, Велика Британія, Україна).

В результаті проведеної роботи у 17 країнах було:

– виявлено 1 583 працівники, які зазнали експлуатації та трудових правопорушень (у тому числі 353 ідентифіковані як можливі жертви торгівлі людьми);

– встановлено 43 підозрюваних у торгівлі людьми;

– проведено 38 арештів;

– порушено 20 нових кримінальних проваджень;

– виявлено 687 роботодавців, які допустили правопорушення у сфері праці;

– розпочато 156 нових перевірок органів праці;

– перевірено 27 653 особи, 3 148 локацій, 17 231 документ та 3 204 автомобілі.

Європол протягом тижня цілодобово координував дії країн-учасниць та сприяв обміну оперативної інформації між ними.

В Україні Держпраці спільно з Нацполіцією було проведено в аграрному секторі 303 оперативно-профілактичні заходи. У 166 роботодавців виявлено 609 працівників, які виконували роботу без укладення трудових договорів, в тому числі щодо 12 осіб встановлено ознаки трудової експлуатації.

Такі спільні кампанії мають на меті показати поточний кримінальний стан у сфері трудової експлуатації та підкреслити важливість ідентифікації жертви на ранньому етапі, що сприяє органам з питань праці протидіяти порушенням трудового законодавства.

Bookmark the Постійне посилання.

Без коментарів.