ПІДСУМКИ РОБОТИ ТАРУТИНСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ У 2023 РОЦІ: СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ НАСЕЛЕННЯ ГРОМАДИ

Друк

Соціальний захист населення - одна з головних функцій держави. Основним ресурсом громади є її мешканці.

В сфері соціального захисту населення головний напрямок роботи - наближення адміністративних послуг соціального характеру до мешканців нашої громади. ПК "Соціальна громада" та "Єдина інформаційна система соціальної сфери" (ЄІССС) дозволяє забезпечити прийом первинних документів від громадян на призначення 70 видів соціальних допомог за місцем їх проживання. На сьогодні усі старостинські округи громади підключені до ПК "Соціальна громада" та "Єдина інформаційна система соціальної сфери".

За 2023 рік через дані програми в електронному вигляді спеціалістами відділу соціального захисту населення селищної ради передано 2026 заяв з пакетом документів на призначення державних допомог до управління соціального захисту населення Болградської районної державної адміністрації та Пенсійного фонду України в тому числі:

- житлових субсидій - 739 справи;

- пільг - 310 справ;

- державних допомог - 918 справ;

- видано довідок ВПО - 59.

Крім того передано справи виключно в паперовому вигляді - 58.

Також спеціалістами відділу ведеться поточна робота, а саме: - складання звітності, оформлення запитів до установ та організацій з питань, що належать до компетенції відділу. Відділ здійснює перевірку електронних справ старостинських округів занесених до реєстру ПК "Соціальна громада" та "Єдина інформаційна система соціальної сфери".

Спеціалістами відділу проведено 525 консультацій з питань застосування законодавства щодо соціальної підтримки населення, надання соціальних послуг, захисту прав та інших питань віднесених до компетенції відділу.

Станом на 01.01.2024 року перебувають на обліку 1135 внутрішньо переміщених осіб, які перемістилися з території України та районів де ведуться бойові дії. Протягом року знято з обліку 1230 внутрішньо переміщених осіб.

Указом Президента України у 2023 році присвоєно почесне звання "Мати - героїня" одній жінці селищної ради.

Протягом звітного періоду відділом зареєстровано 7 колективних договорів та 3 зміни та доповнення до колдоговорів.

Відділом систематично здійснюються заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі. Ведеться журнал реєстрації заяв та повідомлень щодо вчинення домашнього насильства та насильства за ознакою статі. За звітній період до відділу соціального захисту населення селищної ради надійшло 53 повідомлень про вчинення домашнього насильства. Всі повідомлення надійшли до відділу від управління соціального захисту населення Болградської районної державної адміністрації, яке в свою чергу отримує їх від Відділення поліції №2 Болградського РВП ГУ НП в Одеській області.

Протягом звітного періоду не надходило повідомлень щодо осіб які постраждали від торгівлі людьми.

Станом на 01.01.2024 року в Тарутинській селищній раді перебувають 344 багатодітних сімей у яких 1221 дитина. У тому числі сім'ї в яких виховуються троє дітей - 248, четверо - 57, п'ятеро -16, шестеро -10, семеро - 3, восьмеро - 4, дев'ятеро - 4, десять і більше - 2 сім'ї.

З початку року відділом соціального захисту населення видано 34 посвідчень батьків багатодітної сім'ї, 56 посвідчень дитини з багатодітної сім'ї, продовжено строки дії посвідчень батьків багатодітної сім'ї та дитини з багатодітної сім'ї 58 особам.

Також відділом проводиться робота щодо забезпечення захисту прав і законних інтересів повнолітніх осіб, які потребують встановлення опіки або піклування, недієздатних осіб та осіб, цивільна дієздатність яких обмежена.

Протягом року проведено 3 засідання опікунської ради виконавчого комітету Тарутинської селищної ради з питань, що відносяться до захисту прав та інтересів повнолітніх недієздатних осіб.

Станом на 01.01.2024 року на території громади проживають 15 повнолітніх осіб, що визнані рішенням суду недієздатними, 1 повнолітня особа, що визнана рішенням суду обмежено дієздатна.

Протягом 2023 року проведено 11 засідань комісії з розгляду заяв громадян із надання одноразової грошової матеріальної допомоги.

Відділом соціального захисту населення селищної ради проводиться робота щодо здійснення виплати компенсації фізичним особам за надання соціальних послуг відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23.09.2020 №859 "Деякі питання призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі". За січень - листопад 2023 року профінансовано виплату у сумі 716,7 тис. грн. 41 особі.

Підводячи підсумки роботи відділу соціального захисту населення, слід зазначити, що соціальна політика в нашій громаді базується на загальнодержавній політиці. Селищною радою планується і в подальшому чітко дотримуватися вимоги щодо реалізації заходів, що проводяться Кабінетом Міністрів України щодо подолання негативних явищ по відношенню до соціально незахищених верств населення, що дасть можливість забезпечити своєчасно соціальний захист та підвищення життєвого рівня жителів громади.

 

Bookmark the Постійне посилання.

Без коментарів.