ІНФОРМАЦІЯ ПРО ПТАШИНИЙ ГРИП

Друк

Пташиний грип – це заразне вірусне захворювання, яке звичайно вражає птахів, а ще іноді свиней; лише в окремих випадках вірусом пташиного грипу може заразитися й людина.

Чим небезпечний для людини?

Пташиний грип спричиняє ціла низка різновидів (штамів) вірусів. Лише незначна частина їх здатна вразити й людину. Саме до таких належить і вірус штаму, що позначається як H5N1 і що набув поширення останніми роками. Це може статися за більш-менш безпосереднього контакту з хворими птахами, живими чи мертвими, а також із їхнім пір’ям, трусом тощо. Точний механізм зараження ще не вивчений. Припускають, що для цього вірус має принаймні потрапити на слизові оболонки рота чи носа або до очей. Деякі дослідники не виключають, що вірус може до певної міри поширюватися й повітряним шляхом, так що ймовірно заразитися й під час перебування на території подвір’я, де гуляють хворі птахи, чи й забруднений їхнім трусом. Інші вважають, що наприклад, просто перебування поруч із господарством, де є хворі птахи, цілком безпечне. Існує думка, що вірус пташиного грипу не здатен довго існувати поза тілом зараженої істоти.
Якщо порівняти кількість контактів людини з хворими птахами й кількість тих, хто захворів на пташиний грип, то зараження стається відносно дуже рідко. Досі не з’ясовано, чому при цьому одні люди хворіють, а інші, що були в тих самих умовах, ні.

Рекомендації ветеринарних лікарів:

 1.Утримуйте домашню птицю окремо від інших тварин і птиці, обмежте доступ перелітних і сінатропної птиці.

 2.Утримуйте  птицю в загонах загороджений сіткою, не випускайте птицю у двір.

3. При прибиранні курника застосовуйте робочий одяг, взуття, рукавички. Після роботи знімайте робочий одяг, вимийте взуття і руки .

4.Не чіпайте домашню птицю без потреби, обмежте вхід стороннім, особливо дітей до курника.

5 Не поїть домашню птицю водою з відкритих водойм тому, що в ній може знаходитися вірус грипу.

6. Не удобрюйте свіжим курячим послідом грунт, складіть його в яму на 2 місяці, а після використовуйте як добриво.

 7.Профілактика тижневого випоювання антибіотиками, вітамінотерапія. Частіше проводьте дезінфекцію території, водопоїлок, годівниць і сідало.

Якщо ви побачили хворого або мертвого птаха, негайно повідомте ветеринарного фахівця або звертайтеся до сільської ради.

Bookmark the Постійне посилання.

Без коментарів.