ТОРГІВЛЯ ЛЮДЬМИ – ЦЕ НЕ МІФ, ЦЕ РЕАЛЬНІСТЬ

Друк

        Торгівля людьми – це здійснення незаконної угоди, об’єктом якої є людина, протизаконна торгівля людськими істотами в цілях комерційної сексуальної експлуатації або примусової праці, це сучасна форма рабства. Торгівля людьми є одним із найсерйозніших злочинів проти людини, який має, як економічні, так і соціальні, педагогічні, психологічні причини.

Всі країни світу страждають від торгівлі людьми. Загрози щодо активізації торгівлі людьми в Україні максимально набули актуальності з лютого 2022 року, адже якщо раніше соціально-економічна нестабільність, безробіття, сімейні негаразди штовхало пересічних українців до пошуку роботи далеко від рідної місцевості або закордоном, то сьогодні побоювання за своє життя, а особливо за життя дітей та близьких спонукало українців масово цілими родинами від’їжджати з місця постійного проживання та відповідно шукати будь-яку роботу.

          Новацією воєнного часу є розширення групи ризику людей, які можуть потрапити у торгівлю людьми, а саме до неї додалися внутрішньо переміщені особи, біженці, діти без супроводу, багатодітні та малозабезпечені сім ї, одинокі матері, люди з особливими потребами, самотні люди похилого віку. А особливо прикро, що до групи ризику потрапили неповнолітні діти, адже в умовах військової агресії діти могли без батьків перемішуватися в Україні і перетинати кордон. За даними Державної прикордонної служби України протягом 24 лютого — 3 червня 2022 року з України виїхали понад 5,2 млн. осіб, переважна більшість яких є громадянками України. Як повідомляє Міжнародна організація з міграції (МОМ), станом на травень 2022 року кількість внутрішньо переміщених осіб в Україні перевищила 8 млн. чоловік, водночас 2,7 млн. осіб повернулися додому. Отже, воєнний стан робить українців ще більш вразливими і сприяє збільшенню випадків торгівлі людьми. З початку 2022 року поліцією зафіксовано 77 фактів торгівлі людьми, зокрема – 26 фактів сексуальної експлуатації та 28 – трудової експлуатації.

          Основними правилами безпеки є:

- за жодних обставин не віддавайте свій паспорт і документи потенційному роботодавцю або іншим людям.

- не погоджуйтеся на роботу, деталі якої ви не знаєте. Якщо від вас щось намагаються приховати або маніпулювати – це тривожний прапорець.

- погоджуйтеся тільки на легальне працевлаштування.

- не довіряйте занадто привабливим умовам та пропозиціям: одразу висока зарплата, відсутність досвіду для молодих дівчат тощо.

- підписуйте лише ті документи, які розумієте. Якщо необхідно – проконсультуйтеся з юристом.

- збережіть контакти консульств, посольств, організацій та інших органів, які допоможуть вам захиститися.

- знайте свої права як мігранта і працівника у країні, куди ви приїхали.

- якщо ви потрапили у ситуацію торгівлі людьми або стали її свідком, звертайтеся до правоохоронних органів, посольства, консульських установ та інших організацій, які захищають українців за кордоном.

           Якщо Ви потрапили у ситуацію торгівлі людьми – ЗВЕРНІТЬСЯ ПО ДОПОМОГУ: за підтримки Міжнародної організації з міграції щоденно з 08:00 до 20:00 працює Національна безкоштовна гаряча лінія з питань протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів, у тому числі щодо безпечного виїзду за кордон: 0-800-505-501 та 527.

 

Bookmark the Постійне посилання.

Без коментарів.