Згідно з традиціями болгарського народу 14 лютого відбувається перше символічне обрізання виноградної лози в новому році. Цей день відмічають як свято «Трифон Зарізан». І в разі, якщо всі традиції свята дотримані, винороба очікує добрий врожай винограда і як наслідок, смачне і якісне вино. Святкування «Трифона Зарізана» вважається початком сезону робіт на виноградниках.
14 лютого 2023 року в багатьох населених пунктах громади провели болгарський народний обряд "Трифон Зарізан".
Традиційну обрядову дію в смт.Тарутине підготували та показали працівники Національно-просвітницького центру за участю народного танцювального колективу "Талісман" та колективу художньої самодіяльності Вільненського будинку культури.
На захід були запрошені: селищний голова Сава Чернєв, виноградарі, винороби, старости старостинськиї округів, керівники організацій Тарутинської громади.
Сава Чернєв привітав присутніх з важливим святом для виноградарів та побажав багатого врожаю, миру, добра та якнайшвидшої перемоги.
У заході взяв участь один з найкращих сомельє країни Олександр Новосельчан, який провів дегустацію вин Бессарабського краю та вин виробників Тарутинської громади.
Обряд завершився болгарським хоро.
![](https://www.tarutyne-sr.gov.ua/wp-content/uploads/2023/02/1402235.jpg)
rbt
![](https://www.tarutyne-sr.gov.ua/wp-content/uploads/2023/02/1402234.jpg)
rbtmdn
![](https://www.tarutyne-sr.gov.ua/wp-content/uploads/2023/02/1402233.jpg)
btrmdn
![](https://www.tarutyne-sr.gov.ua/wp-content/uploads/2023/02/1402231.jpg)
btrmdn