Про виконання місцевого бюджету Тарутинської селищної ради за 9 місяців 2022 року

Друк

     За 9 місяців 2022 року до доходної частини загального фонду селищного бюджету надійшло 86 818,7 тис. грн. власних надходжень (без врахування міжбюджетних трансфертів), що становить 101,3 відсотків запланованого обсягу доходів на вказаний період, в тому числі надходження вересня склали 11 160,3 тис. грн.. По відношенню до аналогічного періоду 2021 року темп росту надходжень до бюджету за рахунок місцевих податків та зборів склав на 102,7 відсотків, в сумарному вигляді збільшення становить 2 276,4 тис. грн.. Доходна частина селищного бюджету з врахуванням міжбюджетних трансфертів, що надходять у вигляді субвенцій і дотацій з державного та обласного бюджетів, виконана на 100,7 відсотків. З початку року до нашого бюджету надійшло 63 050,2 тис. грн. офіційних трансфертів, в тому числі протягом вересня 6 257,1 тис. грн.. Основні надходження – це освітня субвенція для виплати заробітної плати педагогічним працівникам загальноосвітніх шкіл і базова дотація.

     У вересні дещо покращилася ситуації щодо сплати податку на доходи фізичних осіб, що сплачується податковими агентами, із доходів, отриманих за надання в оренду земельних ділянок (паїв). Станом на 1.10.2022 року до бюджету надійшло 2 415,9 тис. грн., при цьому надходження вересня складають приблизно половину вказаної суми, а саме 1 204,5 тис. грн..

Попри позитивну тенденцію по сплаті вказаного податку, потрібно відмітити, що фактично вся орендна плата за користування земельними ділянками вже видана, а тому до бюджету податкові агенти повинні були сплатити значно більшу суму. Тому, враховуючи, що кошти, сплачені у вигляді податку на доходи фізичних осіб, пропорційно розподіляються між державним, обласним бюджетами та бюджетом громади, і їх надходження впливає на обороноздатність та безпеку нашої країн.  Призиваємо всіх фізичних і юридичних осіб виконати свої податкові зобов’язання в повному обсязі!

     Знову доводиться констатувати той факт, що  не в повному обсязі платники сплачували єдиний податок з сільськогосподарських товаровиробників (відсоток виконання планових призначень 73,0), земельний податок з юридичних осіб (відсоток виконання 85,3) та орендну плату з фізичних осіб (відсоток виконання 64,0). Враховуючи те, що від сплати податків і зборів звільнені тільки жителі і підприємства, що проживають і працюють на тимчасово окупованих територіях та в регіонах, в яких проходять активні бойові дії, решта платників повинна виконувати свої податкові зобов’язання, тим самим вносячи свій вклад в підтримання життєдіяльності та обороноспроможності України. Вчасна сплата податків дає змогу місцевому бюджету утримувати об’єкти соціальної сфери, навчальні заклади, центральну лікарню, сільські фельдшерсько-акушерські пункти і лікарські амбулаторії, підтримувати на належному рівні благоустрій населених пунктів нашої громади та надавати їх жителям комунальні послуги, матеріально підтримувати в цей непростий час соціально вразливі версти нашого населення.

    У вересні 2022 року касові видатки загального фонду селищного бюджету склали 17 047,8 тис. грн., в тому числі заробітна плата з нарахуванням працівників бюджетних установ склала 11 924,3 тис. грн., оплата за спожиті енергоносії і комунальні послуги 1 711,8 тис. грн., видатки на соціальну підтримку населення 338,0 тис. грн., дотація закладам охорони здоров’я і комунальним господарствам громади 2 089,8 тис. грн., видатки на придбання продуктів харчування в освітніх закладах склали 138,2 тис. грн.. Левова частка видатків на оплату енергоносіїв, а саме 1 468,2 тис. грн. направлені на придбання вугілля в закладах освіти, культури та охорони здоров’я для впевненого проходження опалювального сезону. Всі соціальні виплати здійснені в повному обсязі, не допущена кредиторська заборгованість по захищеним статтям бюджету. Також по Програмі цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки Тарутинської селищної ради на 2022 рік для потреб ДСНС, що діє на території нашої громади, було профінансовано 80,0 тис. грн. для придбання палива на пожежні машини.

Начальник фінансового управління  Марина КОНСТАНДОГЛО    

Bookmark the Постійне посилання.

Без коментарів.