Рекомендації населенню щодо укриття в захисних спорудах

Друк

Укриття у захисних спорудах цивільного захисту є надійним способом захисту від засобів масового ураження під час надзвичайних ситуацій у мирний час та в особливий період, і є основним видом колективного захисту.

Життя багато в чому залежить від вправних та правильних дій в разі виникнення загрози нападу противника та за сигналами оповіщення цивільного захисту.

 Під час загрози нападу противника ввімкніть та постійно тримайте ввімкненими репродуктори (телевізори та радіоприймачі), слідкуйте за новинами в соціальних мережах, телеграм каналах. Через ці канали будуть передаватися розпорядження та сигнали оповіщення цивільного захисту та рекомендації щодо дій в цій ситуації.

         Особисті документи (паспорт, диплом, свідоцтва про народження, шлюб та освіту, інші важливі документи) варто мати з собою.

            Беріть активну участь у виконанні наступних заходів:

 - у підготовці захисної споруди (найпростішого укриття), в якій  укриваєтесь Ви та Ваша сім’я;

 - у  виготовленні та підготовці найпростіших засобів індивідуального захисту органів дихання та шкіри;

 - у підготовці індивідуальних  перев’язувальних пакетів, домашньої аптечки та медикаментів;

 - у проведенні імунізації від найбільш небезпечних інфекцій.

            При підготовці до евакуації завчасно зберіть речі (постільну білизну, натільну білизну, одежу, документи, гроші, запас харчів та води на три доби, засоби індивідуального захисту, аптечку) і тримайте їх у доступному місці, біля виходу з квартири (приватного будинку).

Після збору речей, що вище названі, та підготовки дітей візьміть участь у підготовці укриття для себе та своєї родини (підвалу або іншого найпростішого укриття), якщо для Вас не визначено місце укриття у захисній споруді. 

За сигналами оповіщення цивільного захисту

- “ПОВІТРЯНА ТРИВОГА” - швидко вдягніться, візьміть засоби індивідуального захисту, документи, медикаменти, запас харчів, вимкніть електроенергію, газові прилади та негайно укривайтеся у захисній споруді  (найпростішому укритті);

- “ВІДБІЙ ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ” - подається місцевим підрозділом з питань цивільного захисту через систему оповіщення, місцеве радіо, телебачення, за допомогою пересувних гучномовців, соціальні мережі та телеграм канали;

- “РАДІАЦІЙНА НЕБЕЗПЕКА” - негайно надягніть засоби індивідуального захисту та дійте так само як під час сигналу “ПОВІТРЯНА ТРИВОГА”;

- “ХІМІЧНА НЕБЕЗПЕКА” -  негайно надягніть протигаз, засоби захисту шкіри та укрийтеся у захисній споруді (найпростішому укритті).

            Про можливість виходу із захисної споруди (найпростішого укриття) та порядок подальших дій повідомляється через систему оповіщення та з допомогою посильних за командою “ВІДБІЙ…”.

 

Bookmark the Постійне посилання.

Без коментарів.