ДОТРИМУЙТЕСЬ ЗАХОДІВ ПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ!

Друк

Державна екологічна інспекція Південно-Західного округу звертає увагу мешканців Одеської області на збільшення випадків виникнення пожеж на відкритих територіях з початку 2024 року.

Причиною переважної кількості випадків є не тільки наслідки агресії з боку РФ, а і недбала поведінка людей з вогнем та порушення правил пожежної безпеки. Спалювання сухої трави в природних екосистемах або листя на присадибних ділянках може з легкістю переростати у неконтрольоване горіння, чим загрожує знищенням лісового фонду держави, біоресурсів, будівель та споруд житлового сектору, спричиняти забруднення атмосферного повітря, що в свою чергу є прямою загрозою навколишньому природному середовищу, здоров’ю та життю людей.

За спалювання трави передбачена адміністративна, а також кримінальна відповідальність.

Так, за випалювання пасовищ, стерні, рослинності чи її залишків, листя, відповідно до статті 771 Кодексу України про адміністративні правопорушення штраф становить від 3060 грн до 6120 грн для громадян і від 15300 грн до 20400 грн - для посадових осіб.

У випадку паління багаття на території природно-заповідного фонду порушникам загрожує штраф від 6120 грн до 12240 грн для громадян і від 21420 грн до 30600 грн для посадових осіб.

Крім цього, відповідно до статті 245 ККУ, за знищення або пошкодження об'єктів рослинного світу порушник може нести і кримінальну відповідальність: штраф від 5400 до 9000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або ж обмеження волі на строк від 2 до 5 років, або позбавлення волі на той самий строк.

Пам’ятаймо! Недбале та легковажне відношення до протипожежних заходів може спровокувати значні матеріальні збитки та нанести шкоду життю і здоров’ю людей, а також несе за собою адміністративну та кримінальну відповідальність!

Bookmark the Постійне посилання.

Без коментарів.