8 і 9 травня Україна відзначатиме День пам’яті та примирення і День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

Друк

Восьмий рік поспіль на державному рівні послідовно впроваджується європейський підхід до пам’яті про Другу світову війну. Вшановуються всі борці із нацизмом та всі жертви цього найкривавішого конфлікту в історії людства. Пам’ятні дні символізують не тріумф переможців над переможеними, а є нагадуванням про страшну катастрофу, яка стала можливою в результаті приходу до влади і змови двох тоталітарних режимів – нацизму і комунізму.

Цього року Україна наближається до пам’ятних дат в умовах повномасштабної військової агресії Росії, яка посягає на нашу незалежність і територіальну цілісність, на саме існування українців, намагається зруйнувати міжнародну систему безпеки і загрожує миру у всій Європі. Для українців протистояння російській агресії – це боротьба за свободу, цивілізованість, демократію та європейські цінності проти імперських амбіцій агресивного сусіда, який заради досягнення мети не гребує ані воєнними злочинами, ані злочинами проти людства.

У 1939–1945 роках ворогом були нацисти, а сьогодні це рашисти – російська версія імперського націоналізму та фашизму. Тому традиційне гасло цих пам’ятних днів #ПамятаємоПеремагаємо цього року на державному рівні дещо видозмінене і звучить так: «Перемогли нацистів – переможемо і рашистів!».

8 і 9 травня завжди оповиті почуттями гіркоти за полеглими воїнами та цивільним населенням, які не дожили до перемоги над фашизмом.

Пам’ять про подвиги захисників назавжди залишиться в серцях багатьох поколінь. Дорогі ветерани, щиросердно зичу вам міцного здоров’я, щастя і благополуччя, любові і шани. Низький уклін вам за стійкість, мужність і жертовність!

Bookmark the Постійне посилання.

Без коментарів.