ЯК ДІЯТИ ЗВИЧАЙНОМУ ГРОМАДЯНИНУ ПРИ ОБСТРІЛАХ

Друк

ЯК ДІЯТИ ЗВИЧАЙНОМУ ГРОМАДЯНИНУ ПРИ ОБСТРІЛАХ

1. Почувши звуки пострілу або розриву при артилерійському (мінометному) обстрілі, необхідно негайно залягти – це частково захистить від уламків та вибухової хвилі.

2. Якщо обстріл застав у маршрутці або власному автомобілі слід негайно зупинити автомобіль, відбігти від дороги у протилежну сторону від будівель та споруд і залягти на землю. Після того, як вщухнуть постріли або розриви першої черги, необхідно озирнутися, знайти надійніше укриття та швидко зайняти його.

3. При обстрілі із реактивних систем залпового вогню, міняти укриття не рекомендується. Реактивний снаряд дуже схильний до впливу приземного вітру (розкид їх дуже великий) і висока скорострільність. Зміну укриття при необхідності треба робити після закінчення обстрілу.

НЕ РЕКОМЕНДУЄТЬСЯ ХОВАТИСЯ:

- під стінами будинків і магазинів - можна отримати ураження осколками скла, штукатурки та шиферу, вони можуть бути небезпечні також, як і осколки снарядів (взагалі треба ховатися не ближче 30-50 метрів від будівель та споруд);

- під різною технікою (автобуси, вантажівки);

- у водоймах, фонтанах – від розриву у воді можливий гідроудар і як наслідок – важка контузія;

- у парковій зоні – можливе спрацювання підривника снаряда або мінометної міни від гілок і стовбурів дерев і як наслідок ураження уламками великої площі від розриву боєприпасу над землею.

У самому несприятливому випадку - коли поряд укриття немає, потрібно лягти на землю і закрити голову руками. Як правило, більшість боєприпасів з ударним підривником спрацьовують при ударі о грунт і уламки розлітаються не нижче 50 см над поверхнею землі.

ВАЖЛИВО під час обстрілу необхідно відкрити рот, шоб не отримати контузію при близькому розриві.

ПІСЛЯ ПРИПИНЕННЯ ОБСТРІЛУ не можна чіпати уламки та будь-які незнайомі предмети, боєприпаси могли не розірватися та детонують від дотику.

Bookmark the Постійне посилання.

Без коментарів.