«АСОЦІАЦІЯ БЛАГОДІЙНИКІВ УКРАЇНИ» ОГОЛОШУЄ НАЦІОНАЛЬНИЙ КОНКУРС

Друк

Всеукраїнська благодійна організація «Асоціація благодійників України» є потужним загальнонаціональним об'єднанням благодійних та волонтерських спільнот, яке активно діє з 2011 року та об’єднує понад 70 активних членів Асоціації. Свою діяльність вона скеровує на створення максимально сприятливих умов для розвитку благодійності в Україні; впровадження системи трансферу сучасних технологій ведення благодійної діяльності, модернізацію сучасного законодавства, яке регулює здійснення доброчинної діяльності в Україні, широку популяризацію доброчинності в суспільстві.

Основні напрямки діяльності Асоціації:

 • поліпшення якості комунікацій між благодійниками та отримувачами допомоги, створенім можливостей для їх діалогу;
 • допомога у здійсненні системної благодійності: професійно, якісно, прозоро;
 • підтримка ініціатив щодо вдосконалення законодавчих, фінансових, економічних та соціальних умов провадження доброчинності;
 • інституційний розвиток.

Асоціація благодійників України реалізує як власні проекти, спрямовані на розвиток доброчинності в Україні, так і підтримує партнерські програми і проекти, а також заохочує громадські ініціативи у сфері благодійності.

Протягом 2012-2021 років командою ВБО «Асоціація благодійників України» було втілено в життя низку великих проектів, найосновніші з них:

 

Національний конкурс «Благодійна Україна» (2012 р. - дотепер). Щорічне відзначення найкращих благодійних та волонтерських проектів та ініціатив в Україні, допомога налагодження комунікацій між благодійниками та органами влади, поширення найкращого досвіду.

Спеціальна відзнака «Народний благодійник» (2012 р. - дотепер). Щорічна відзнака в рамках Національного конкурсу «Благодійна Україна» з пошуку та відзначення народного благодійника. Онлайн голосування, відкрите для усіх.

«Зелена книга української доброчинності» (стан розвитку доброчинності в Україні) (2012 р. - дотепер). Щорічний аналітичний збірник, підготовлений на базі експертного опитування «Благодійність в Україні», який містить аналіз поточного стану благодійності в нашій країні.

Впровадження в Україні відсоткової філантропії (2012 р. - дотепер). В Україні ініціативу Асоціації благодійників України про запровадження механізму відсоткової філантропії підтримала велика група народних депутатів України та зареєструвала проект Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо підтримки неприбуткових організацій)» - №2122 від 12.05.2015 р.

Відзнака імені Богдана та Варвари Ханенків (2018 – дотепер) Відзнака вручається за особливий внесок у розвиток добротворення в Україні.

Аналітичний центр «БлагоУкраїна» (2019 р. - дотепер). Предметом діяльності Аналітичного центру «БлагоУкраїна» є дослідження проблем розвитку благодійності, волонтерства, соціального підприємництва в Україні, аналіз державної соціальної політики.

Від 2012 року Асоціацією здійснюється інформаційна підтримка не лише партнерів та членів АБУ, але й інформування суспільства про національні чи місцеві заходи у сфері доброчинності (благодійність та волонтерство). Загалом за роки діяльності Асоціації інформаційна підтримка з її офіційного сайту була надана понад 2500 благодійним акціям, які проводилися доброчинцями в усіх регіонах України.

Детальніше про асоціацію на її сайті: https://vboabu.org.ua/about

Національний конкурс «Благодійна Україна» - щорічний Всеукраїнський конкурс, заснований Всеукраїнською благодійною організацією «Асоціація благодійників України» з метою розвитку ефективного соціально-орієнтованого благодійництва, меценатства та волонтерства в Україні шляхом публічного стимулювання кращих благодійників, меценатів та волонтерів, їхніх організацій та практик.

Це єдиний діючий загальнонаціональний проект із відзначення благодійників та найефективніших благодійних ініціатив в українському суспільстві, який розпочав свою історію у 2007 році з конкурсу «Благодійник року», а в розширеному форматі конкурсу «Благодійна Україна» - проводиться з 2012 року. За підсумками конкурсу кращих благодійників, волонтерів та меценатів країни, найефективніші доброчинні ініціативи відзначають унікальною нагородою — бурштиновим «Ангелом добра». «Ангел добра» - скульптура янгола з кераміки, із оздобленням сонячним камінням бурштином, який легально видобувається «Асоціацію Бурштиновий світ» на родовищі у Рівненській області. За роки проведення Конкурс став знаковою подією у суспільному житті нашої країни.

Метою конкурсу є всебічна підтримка волонтерського та благодійного руху України, популяризація благодійництва та волонтерства, визнання українського волонтерства як унікального явища сьогодення; сприяння розвитку’ благодійництва, як національної традиції, узагальнення і поширення інформації про кращі практики у сфері благодійництва.

Оргкомітетом Конкурсу визначаються 22 конкурсних номінацій, за якими проводиться відбір, оцінювання конкурсних заявок та визначення переможців: Основні колективні номінації:

 1. Благодійність великого бізнесу.
 2. Благодійність середнього та малого бізнесу.
 3. Корпоративна благодійність.
 4. Колективне волонтерство.
 5. Всеукраїнська благодійність.
 6. Регіональна благодійність.
 7. Місцева благодійність.
 8. Благодійність в охороні здоров’я.
 9. Благодійність в освіті та науці.
 10. Благодійність в культурі та мистецтві.
 11. Благодійність в соціальній сфері.
 12. Благодійність в сфері екології та охорони довкілля.
 13. Благодійність в захисті України.
 14. Благодійність неурядового сектору.
 15. «Добро починається з тебе».
 16. Молодіжні благодійні ініціативи.
 17. Благодійна акція року.
 18. «Платформа добра».
 19. «Інновації в благодійності».

Індивідуальні номінації:

 1. Благодійник року.
 2. Волонтер року.
 3. Менеджер року у сфері доброчинності.

Президент АБУ – Олександр Максимчук
Виконавчий директор АБУ – Оксана Лобко


 

Національний конкурс «Благодійна Україна» – щорічний Всеукраїнський конкурс, заснований Всеукраїнською благодійною організацією «Асоціація благодійників України» з метою розвитку ефективного соціально-орієнтованого благодійництва, меценатства та волонтерства в Україні шляхом публічного стимулювання кращих благодійників, меценатів та волонтерів, їхніх організацій та практик.

Це єдиний діючий загальнонаціональний проект із відзначення благодійників та найефективніших благодійних ініціатив в українському суспільстві, який розпочав свою історію у 2007 році, а в форматі конкурсу «Благодійна Україна» – проводиться з 2012 року. За підсумками конкурсу кращих благодійників, волонтерів та меценатів країни, найефективніші доброчинні ініціативи відзначають унікальною нагородою – бурштиновим "Ангелом добра". «Ангел добра» – скульптура янгола з кераміки, із оздобленням з сонячного каміння бурштину, який легально видобувається «Асоціацію Бурштиновий світ» на родовищі у Рівненській області. Нагорода створена українськими майстрами – родиною Козаків. За роки проведення Конкурс став знаковою подією у суспільному житті нашої країни. Гасло Конкурсу: «Подякуй своєму благодійнику!».

Метою конкурсу є всебічна підтримка волонтерського та благодійного руху України, визнання українського волонтерства як унікального явища сьогодення; сприяння розвитку благодійництва, як національної традиції, узагальнення і поширення інформації про кращі практики у сфері благодійництва.

Завданнями Конкурсу є: популяризація благодійництва та волонтерства, їхніх організацій та ефективних практик; відзначення кращих благодійників та волонтерів, їхніх організацій та ефективних практик, інших колективів та організацій, які реалізували значні благодійні проекти та акції в Україні протягом звітного року; інформування суспільства про кращі практики благодійноcті; популяризація та заохочення широкого кола громадян до благодійності та волонтерства, актуальність та суспільна значущість проектів

Цього року Оргкомітет Конкурсу визначив 25 конкурсних номінацій, за якими буде проводитись відбір. Заповнюючи заявку необхідно обрати одну, або декілька номінацій під які підпадає діяльність організації чи проект:

Основні колективні номінації:

 1. Благодійність великого бізнесу.
 2. Благодійність середнього та малого бізнесу.
 3. Корпоративна благодійність.
 4. Колективне волонтерство.
 5. Всеукраїнська благодійність.
 6. Регіональна благодійність.
 7. Місцева благодійність.
 8. Благодійність в охороні здоров’я.
 9. Благодійність в освіті та науці.
 10. Благодійність в культурі та мистецтві.
 11. Благодійність в соціальній сфері.
 12. Благодійність в сфері екології та охорони довкілля.
 13. Благодійність в захисті України.
 14. Благодійність неурядового сектору.
 15. «Добро починається з тебе».
 16. Молодіжні благодійні ініціативи.
 17. Благодійна акція року.
 18. «Платформа добра».
 19. «Інновації в благодійності».

Індивідуальні номінації:

 1. Благодійник року.
 2. Волонтер року.
 3. Менеджер року у сфері доброчинності.

Спеціальні номінації:

 1. Народний благодійник.
 2. Медіа і благодійність.
 3. Допомога з-за кордону.

Кожна конкурсна заява буде оцінена незалежною експертною радою, до складу якої входять експерти з різних галузей, запрошені Організатором до участі. Рішення експертної ради щодо визначення Переможців та лауреатів буде оголошено на офіційній урочистій церемонії, яка буде проведена навесні 2021 року у Києві (місце та точна дата нагородження будуть повідомлені мейлами усім учасникам окремо).

У рамках Всеукраїнського конкурсу також проходять і регіональні етапи конкурсу. Регіональні конкурси «Благодійної України – 2020» стартують у таких областях: Львівська, Одеська, Хмельницька, Житомирська, Херсонська, Київська, Вінницька, Донецька, Запорізька Харківська, Миколаївська. Церемонія нагородження переможців пройде навесні 2021 року у Києві.

Проведенням, презентацією, популяризацією та обранням переможців конкурсу «Благодійна Україна» займаються керівні органи: Організаційний комітет, Наглядова рада, Національна експертна рада, Медіа-рада та Ділова рада.

Організаційний комітет:

Олександр Максимчук – президент Асоціації благодійників України. Голова комітету;

Марина Антонова – голова Правління Міжнародного благодійного фонду «Україна 3000»;

Олександр Олійник – віце-президент Асоціації благодійників України;

Володимир Демчак – президент «Української торгово-промислова конфедерації»;

Лариса Мудрак – віце-президентка Асоціації благодійників України, журналістка, медіа-експертка і волонтерка;

Ольга Вієру – директорка ДП «Український дім».

Склад Наглядової ради:

Анжеліка Рудницька – співачка, мисткиня, журналістка, волонтерка, громадська діячка. Голова Наглядової ради;

Іван Малкович – поет, директор видавництва «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА»;

Марія Бурмака – народна артистка України, співачка;

Сергій Фоменко – співак, лідер музичного гурту «Мандри»;

Ірма Вітовська-Ванца – акторка, волонтерка;

Білозір Лариса – народна депутатка України, громадська діячка;

Іванна Климпуш-Цинцадзе – народна депутатка України Верховної Ради IX скликання, Голова Комітету Верховної Ради з питань інтеграції України до Європейського Союзу;

Ірина Борзова – народна депутатка України;

Юлія Федів – виконавча директорка, членкиня Дирекції Українського культурного фонду.

Додаткову інформацію про конкурс можна отримати на офіційному сайті www.blagoukraine.org / https://vboabu.org.ua/ , https://bit.ly/382H0tD

Facebook: BlagodijnaUkraina

Оргкомітет конкурсу: тел. +38 (067)16 40411,

електронна пошта:konkurs.blago@gmail.com

Bookmark the Постійне посилання.

Залишити відповідь