«16 днів проти насильства»

Друк

Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». 

Основними завданнями акції є:

- привернення уваги громадськості до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків;

- активізація партнерського руху органів державної влади, державних закладів, щодо викорінення домашнього насильства;

 - проведення інформаційних кампаній з метою підвищення обізнаності населення України з питань попередження насильства в сім'ї, жорсткого поводження з дітьми, формування свідомості всіх верств населення  щодо нетерпимого ставлення до насильства;

- формування свідомості усіх верств населення щодо нетерпимого ставлення до насильства.

Дати проведення акції є символічними. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.

Україна приєдналася до акції “16 днів проти насильства ” у  2001 році. Через рік заходи та ініціативи акції, проголошеної другим Всеукраїнським конгресом жінок, пройшли вже у 20 регіонах України, об’єднали 75 всеукраїнських громадських організацій та широке коло представників державних структур. Подібна активність свідчить про актуальність проблеми подолання насильства в нашій державі, пошук в громадах та владних структурах  оптимального механізму реагування як на спільні соціальні проблеми, так і на конкретну людську біду.

19.11.2021 року в Тарутинській селищній раді було проведено засідання Координаційної ради з питань сімейної та гендерної політики, попередження домашнього насильства в сім’ї, насильства за ознакою світі та протидії торгівлі людьми, на якому було затверджено план заходів щодо проведення  у 2021 році акції «16 днів проти насильства».

Згідно затверджених заходів в рамках акції проведені наступні заходи:

1.Проведені профілактичні рейди по населеним пунктам громади з метою обстеження житлово-побутових умов дітей та сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах та профілактичних бесід з батьками щодо попередження вчинення насилля над дітьми.

2.Виставки дитячих малюнків в Тарутинській дитячій бібліотеці «Моя родина вільна від насильства», книжкові виставки «Правові знання кожному», години правових знань в Підгірненській бібліотеці «Стоп насильству», тематичний огляд в Тарутинській бібліотеці для дорослих «Насильству-ні».

3.Лекції для суб’єктів пробації щодо запобігання та недопущення насильства. Лекції для неповнолітніх суб’єктів пробації «Зупинимо домашнє насильство».

4. В закладах освіти Тарутинської селищної ради  буде проведено комплекс різноманітних профілактичних заходів в межах Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства»:

-  тематичні шкільні лінійки щодо проведення акції «16 днів проти насильства» 

- єдиний правовий день з питань профілактики насильства в сім’ї

- година спілкування «Протидії різних форм насильства», «Моє життя у сім’ї та школі»,   «Моя сім᾽я – моя родина»

- виставка у шкільній бібліотеці, присвячена проведенню Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства»

-  спільні бесіди ювенальної превенції та класними керівниками  з учнями на теми «Роз’яснення неповнолітнім їх прав стосовно скоєння відносно них насильства або інших протиправних дій», «Роз’яснення відповідальності за жорстоке поводження з однолітками, а також вчинення кримінальних правопорушень проти особистості»

- проведення  діагностики  «Мапа школи» з метою виявлення комфортних зон в школі та її території та виявлення зон, де учні школи можуть зазнати насильства

- тренінгове заняття для учнів 11 класів «Скажемо «ні» насильству в шкільному колективі»

- конкурс малюнків «Світ без насильства»

- батьківський лекторій «Заохочення і покарання дитини у сім’ї!»

- фотовиставка «Мир і злагода в сім'ї»

- конкурси плакатів, малюнків, фоторобіт, есе серед молоді

- виставка літератури «Права дитини. Права людини»

- виставка плакатів та малюнків «Стоп насильству», «Світ без насильства очима дітей»,  «Щасливе дитинство»

- круглий стіл   «Насилля в сім’ї як соціальна проблема»

- тренінгові заняття «Знаємо та реалізуємо свої права», «Скажемо «ні» насильству в шкільному колективі», «Шляхи вирішення проблеми домашнього насильства»

- конкурс « Наші долоні проти насильства»

- дискусія «Чи можуть інтернет і мобільні телефони бути джерелом насилля»

- всеобуч для педагогів –організаторів, класних керівників « Профілактика насильства  у закладах освіти»

- учні та батьки долучилися до  челенджу  на сторінці фейсбуку відділлу освіти, молоді та спорту  Тарутинської селищної ради  « Світ без насильства »

5.Здійснена інформаційно-роз’яснювальна робота серед населення громади: посадовими особами проведено флешмоб для привернення уваги громадськості до проблеми домашнього насильства.

Без коментарів.