СПАДКУВАННЯ ЗА ЗАКОНОМ ТА ЧЕРГИ СПАДКУВАННЯ

Друк

18 березня 2025  року головним юристом «Тарутинського бюро правничої допомоги» Ізмаїльсько-Арцизького відділу надання безоплатної правничої допомоги Південного управління надання безоплатної правничої допомоги Південного міжрегіонального центру з надання безоплатної правничої допомоги  Світланою Нєдовою для  суб’єктів пробації   було  проведено захід  на тему: «Спадкування за законом та черги спадкування».

Свій захід пані Світлана розпочала з того, що входить до складу спадщини? Хто відноситься до кола спадкоємців?

Підставами закликання до спадкування за законом є: споріднення; родинні відносини; шлюб; усиновлення; перебування на утриманні спадкодавця не менше 5 років до його смерті.

При спадкуванні за законом майно переходить до зазначених в законі спадкоємців відповідно до встановленої черговості, тобто кола осіб, які закликаються після смерті спадкодавця одночасно і спадкують, як правило, у рівних частках.

До першої черги спадкоємців належать: діти (у тому числі усиновлені), другий із подружжя та батьки (усиновителі) померлого. До числа спадкоємців першої черги належить також дитина померлого, яка народилася після його смерті. Онуки і правнуки спадкодавця є спадкоємцями за законом, якщо на час відкриття спадщини немає в живих того з їх батьків, хто був би спадкоємцем; вони успадковують порівну в тій частці, яка належала б при спадкуванні за законом їх померлому родичу. Між спадкоємцями першої черги спадщина ділиться порівну.

До другої черги спадкоємців належать: брати і сестри померлого, дідусь та бабуся. Спадкоємці другої черги запрошуються до спадкування, якщо нема жодного спадкоємця першої черги. Між спадкоємцями другої черги спадщина також ділиться порівну.

До числа спадкоємців за законом належать непрацездатні особи, що перебували на утриманні померлого не менше одного року до його смерті. У разі наявності інших спадкоємців вони успадковують нарівні зі спадкоємцями тієї черги, яка закликається до спадкоємства.

Іноді виникають ситуації, коли спадкоємець не приймає спадщину. Під неприйняттям спадщини слід розуміти неподання заяви про прийняття спадщини нотаріусу в установлений строк з часу відкриття спадщини за відсутності тих обставин, що свідчать про її прийняття фактично. Про відмову від прийняття спадщини спадкоємець подає відповідну заяву нотаріусу за місцем відкриття спадщини.

Спадкоємець повинен прийняти спадщину чи відмовитися від неї протягом 6 місяців з моменту відкриття спадщини. Свідоцтво про право на спадщину видається нотаріусом за місцем відкриття спадщини після закінчення шестимісячного терміну від дня відкриття спадщини.

Якщо ви не знаєте, чи є інші спадкоємці, чи подали вони заяву і до якого нотаріуса, то для з’ясування цієї обставини, ви повинні звернутися до нотаріальної контори. Оскільки нотаріуси користуються єдиною базою, то при отриманні від вас заяви нотаріус перевірить, чи відкрито спадкову справу іншим нотаріусом і повідомить вам, куди звернутися. Спадкову справу може вести тільки один нотаріус.

Наприкінці заходу Світлана Нєдова повідомила, що за отриманням консультацій чи роз'яснень з правових питань клієнти пробації можуть звернутись до відділу «Тарутинське бюро правничої допомоги» за адресою: смт Тарутине, вул. Центральна, 124.

 

Болградський районний сектор №2

філії Державної установи «Центр пробації»

в Одеській області

 

Bookmark the Постійне посилання.

Без коментарів.