Проект рішення 42 сесії Тарутинської селищної ради VII скликання “Про Програму соціально-економічного та культурного розвитку селища Тарутине на 2020 рік” на 18.02.2020 року


Проект-програми-на-2020-рік.docxЗавантажити
Друк

 

gerb

ТАРУТИНСЬКА СЕЛИЩНА РАДА

ТАРУТИНСЬКОГО РАЙОНУ ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ПРОЄКТ Р І Ш Е Н Н Я

 

Про Програму соціально-економічного та культурного розвитку селища Тарутине на 2020 рік

 

Відповідно до частини другої статті 143 Конституції України, пункту 22 частини першої статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», розглянувши проект Програми соціально-економічного та культурного розвитку селища Тарутине на 2020 рік, Тарутинська селищна рада

 

В И Р І Ш И Л А:

 

 1. Затвердити Програму соціально-економічного та культурного розвитку селища Тарутине на 2020 рік (далі – Програма) ( Додаток 1) .
 2. Виконавчому комітету Тарутинської селищної ради забезпечити у 2020 році виконання завдань і пріоритетних напрямків розвитку селища Тарутине, передбачених Програмою.
 3. Затвердити перелік об’єктів реконструкції, будівництва, поточного та капітального ремонту у 2020 році в селищі Тарутине Тарутинського району Одеської області . (Додаток 2)
 4. Підсумки виконання програми соціально-економічного розвитку селища Тарутине на 2020 рік заслуховувати на засіданнях сесій Тарутинської селищної ради двічі на рік.
 5. Контроль за виконанням цього рішення покласти  на постійні комісії з питань соціально-економічного, культурного розвитку і планування бюджету (ЧернєваО.О.)   та з питань житлово-комунального господарства, побутового і торговельного обслуговування, транспорту і зв’язку ( Березовський О.С.).

 

 

Секретар Тарутинської селищної ради                              А.Б.Куракова

 

№  -VIІ

18.02.2020

 

 


 

 

Додаток 1

до  рішення  №    -VII від   18.02.2020

«Про Програму соціально-економічного та

культурного розвитку селища Тарутине   на 2020 рік»

ПРОГРАМА СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ СЕЛИЩА ТАРУТИНЕ на 2020 рік

Вступ.

Програм соціально-економічного та культурного розвитку селища Тарутине  на 2020 рік (далі – Програма) розроблено відповідно до вимог Закону України «Про державне прогнозування та розроблення програм економічного і соціального розвитку України» на базі ключових положень Стратегії сталого розвитку «Україна – 2020», схваленої Указом Президента України від 12.01.2015 р. № 5/2015, та Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»

У Програмі визначено цілі та завдання соціально-економічної та культурної діяльності селищної ради на 2020 рік, спрямовані на розвиток селища з благоустрою, будівництва та  ремонту об’єктів комунальної власності, поповнення місцевого бюджету, з метою формування якісного та безпечного середовища життєдіяльності населення селища Тарутине.

Заходи Програми фінансуються за рахунок коштів селищного бюджету, субвенцій з державного, обласного чи районного бюджету, коштів підприємств та інвесторів.

У процесі виконання Програма може уточнюватися.

Звітування про виконання Програми здійснюється за підсумками року.

І. Основні показники соціально-економічного та культурного розвитку селища Тарутине за 2019 рік.

Селище Тарутине є самостійною адміністративно - територіальною одиницею  з розвиненою інфраструктурою.

Тарутинська селищна рада та її виконавчий комітет діють за принципом розподілу повноважень; поєднання місцевих і державних інтересів; державної підтримки та гарантії місцевого самоврядування.

В селищі добре розвинене транспортне сполучення з містами Одеса, Б-Дністровський, Рені, Татарбунари, Арциз та містами республіки Молдова. Введено багато маршрутів, які забезпечують безперебійний рух громадського транспорту для обслуговування жителів селища.

Вулиці селища мають вуличне освітлення, центральні вулиці – святкову ілюмінацію та рекламні конструкції.

В селищі Тарутине існує один Навчально-виховний комплекс, який об’єднує загально - освітню школу та два дитячих садка.

В селищі є дитячі майданчики . Тарутинська селищна рада утримує в належному санітарному стані парк, сквери, кладовища, сміття звалище, які знаходяться на її території.

В селищі  2 діючих кладовища. Селищна рада організує роботу по підтримці належного стану під’їзних доріг до кладовищ, регулярного вивозу сміття та підтримки охайного вигляду територій кладовищ.

Мешканці селища Тарутине мають можливість отримати всі необхідні  побутові та комунальні послуги. На території  селища працюють три філії банків, відділення зв’язку, Укртелеком, 2 нотаріуса, три готелі.

Працює багато закладів торгівлі з продажу продуктів харчування та промислових товарів широкого споживання.

Станом на 01 грудня 2020 року населення смт Тарутине становить 6030  чоловік.

Територія – 4959 га, в т.ч. землі державної власності – 1320,67 га, землі комунальної власності – 24,68 га, землі приватної власності 3136,0 га.

Площа населеного пункту – 477,65 га, в т.ч. державної власності – 24,45 га, комунальної власності – 24,45 га, приватної власності – 237,22 га.

Надходження до селищного бюджету на 01.01.2020 році склали 11057,0 тис. грн.

ІІ. Пріоритетні цілі та завдання діяльності селищної ради на 2020 рік.

2.1. Ресурсне забезпечення розвитку селища.

2.1.1 ПОДАТКОВО-БЮДЖЕТНА ДІЯЛЬНІСТЬ

Стратегічні цілі: створення сприятливих умов для регулювання та стимулювання економічних та соціальних процесів в селищі.

Мета: посилення ролі та підвищення бюджетної і фінансової самостійності місцевого бюджету; ефективне управління бюджетними ресурсами та досягнення стратегічних цілей соціально-економічного розвитку селища.

 Основними джерелами надходжень селищного бюджету є доходи від місцевих податків і зборів (земельний податок, орендна плата за землю, єдиний податок, податок на нерухоме майно тощо)

Заплановано надходжень до селищного бюджету у 2020 році  12068,0 тис. грн.

Основні завдання та заходи на 2020 рік:

забезпечення виконання дохідної частини бюджету;

проведення роботи з платниками податків із виявлення та ліквідації шляхів мінімізації податкових зобов’язань, викриття схем ухилення від сплати платежів до бюджету;

здійснення постійного моніторингу відповідності укладених договорів оренди на землю вимогам чинного законодавства;

2.1.2 ЗЕМЕЛЬНІ ВІДНОСИНИ

Мета: раціональне використання та охорона земельних ресурсів, реалізація державної політики щодо забезпечення сталого розвитку землекористування, рівності права власності на землю територіальних громад та держави, захисту прав власників та користувачів земельних ділянок, а також створення більш сприятливих умов для залучення інвестицій у пріоритетні галузі економіки селища.

Основні завдання та заходи на 2020 рік: реалізація заходів селищної Програми «Проведення заходів із землеустрою», а саме:

затвердження Генплану селища Тарутине;

проведення робіт з інвентаризації земель;

виготовлення технічної документації з нормативної грошової оцінки земель смт Тарутине.

Реалізація даних заходів забезпечить збільшення надходжень до місцевих бюджетів, дозволить створити інформаційну базу щодо об’єктів землеустрою, здійснити розподіл за видами власності на землю, забезпечити умови для оптимального оподаткування, сприятиме врегулюванню земельних відносин при передачі землі у власність, спадщину, міні, даруванні, купівлі-продажу земельних ділянок.

Фінансове забезпечення заходів всього – 81 тис.грн.

2.2. Будівництво, реконструкція, капітальний та поточний ремонти 

Основні завдання та заходи на 2020 рік: виконання селищних Програм:

 «Утримання та розвиток інфраструктури автомобільних доріг селища Тарутине». Фінансове забезпечення програми на 2020 рік – 1000 тис. грн.»,  а саме:

Поточний ремонт доріг:

 • провулок від вул. Квіткова, 39 до вул. Центральна, 98, сума – 150 тис.грн.;
 • провулок від вул. Квіткова, 55 до віл. Лесі Українки, 32, сума – 100 тис.грн.;
 • вул. Панасенко капітана , сума -  150тис.грн.;
 • вул. Красна, сума –  600 тис.грн.

 «Будівництво»:

1. Будівництво каналізації східної частини смт Тарутине Фінансове забезпечення на 2020 рік – 18000 тис. грн. за рахунок обласного та державного бюджетів.

2. Будівництво майданчиків для твердих побутових відходів по вул. Центральна, №15 та вул. Широка, №17, №26 смт Тарутине Тарутинського району Одеської області – 4 об’єкти на суму 273,076 тис.грн.

3. Капітальний ремонт тротуарних доріжок : провулок від  вул. Красна, №№69-165, у сумі – 1500 тис.грн.

4. Облаштування майданчиків для паркування автотранспорту по вул. Красна , у сумі -1500 тис.грн.

 Фінансування робіт, що будуть проведені з цільового фонду охорони навколишнього середовища:

Кошти спеціального фонду охорони навколишнього середовища у сумі 38 тис.грн. спрямувати на

- оновлення зелених насаджень (придбання саджанців дерев трирічного віку)

- розчищення сміттєзвалища.

2.3. Соціальна сфера

Стратегічні цілі: забезпечення соціального захисту та соціального обслуговування населення.

Мета: створення умов для подолання бідності та забезпечення належної підтримки матеріального стану і соціального захисту незахищених верств населення, підтримка ветеранів війни, інвалідів, дітей та молоді.

Основні завдання та заходи на 2020 рік: реалізація заходів

Програми «Захист та турбота»

Фінансове забезпечення заходів - 160 тис.грн.

- Забезпечення підтримки малозабезпечених верств населення, які потребують допомоги з боку органів місцевого самоврядування . Фінансове забезпечення – 160 тис. грн.

Програми «Програми виконання оплачуваних суспільно-корисних робіт»

Фінансове забезпечення заходів – 40,3 тис.грн.

Програма передбачає вжиття заходів щодо зменшення заборгованості по аліментам та забезпечення належного утримання осіб, які отримують аліменти, шляхом накладання на право рушника адміністративного стягнення у вигляді суспільно-корисних робіт, виконання яких, відповідно до Закону України «Про внесення  змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості  зі сплати аліментів», покладено на уповноважені органи пробації.

Програма оздоровлення  та відпочинку  дітей Тарутинської селищної  ради на 2018-2020 роки

Фінансове забезпечення заходів на 2020 рік – 50 тис.грн.

Останні роки особлива увага приділяється оздоровленню дітей, які потребують соціального захисту. Не залишається поза увагою й оздоровлення дітей обдарованих, талановитих, лідерів учнівського самоврядування.

Ця програма створена для розв’язання наступної проблеми: створення сприятливих умов та реалізація права на якісне оздоровлення і відпочинок дітей.

Метою   Програми є організація повноцінного оздоровлення та відпочинку дітей, зміцнення здоров’я дитячого населення Тарутинської селищної ради шляхом удосконалення системи оздоровлення та відпочинку дітей, забезпечення державних гарантій щодо доступності та якості оздоровчих та відпочинкових послуг.  

Шляхи і засобів  розв’язання проблеми, обсягів та джерел фінансування; строки та етапи виконання Програми

Комплекс запланованих заходів забезпечить вирішення питань оздоровлення та відпочинку дітей району, зокрема :

Збільшення кількості дітей, охоплених організованими формами відпочинку та оздоровлення.

Створення умов для зміцнення фізичного та психічного здоров'я дітей шляхом належної організації оздоровлення та відпочинку.

Надання послуг  з  оздоровлення  та  відпочинку  дітям,   які потребують особливої соціальної уваги та підтримки.

Формування та пропаганда здорового і безпечного способу життя.

Перелік заходів Програми:  Придбання путівок до дитячих закладів оздоровлення та відпочинку

2.4. Гуманітарна сфера

2.4.1. ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я  

Стратегічні цілі: підвищення якості та доступності медичних послуг.

Мета: збереження і зміцнення здоров’я населення шляхом підвищення якості та ефективності надання медичної допомоги, профілактики та лікування хронічних захворювань.

Основні завдання та заходи на 2020 рік:

надання адресної матеріальної допомоги тяжкохворим  - 160 тис.грн.

фінансова підтримка закладу первинної медицини – 30,0 тис.грн.

2.4.2. ОСВІТА

Стратегічні цілі: підтримка освітніх закладів селища, забезпечення нової якості життя населення.

Мета: створення сприятливих умов перебування дітей у дошкільних та шкільних навчальних закладах, підтримка обдарованих та талановитих дітей селища Тарутине.

Основні завдання та заходи на 2020 рік: реалізація заходів

Програми «Фінансова підтримка обдарованих дітей»

 • Виплата персональних щомісячних стипендій в галузі освіти для обдарованих учнів Тарутинського НВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-ліцей-дошкільний заклад» - 30,0 тис.грн.
 • Виплата одноразової матеріальної допомоги обдарованим дітям селища для участі в обласних та всеукраїнських конкурсах - 20,0 тис.грн.
 • Участь в оплаті харчування школярів – 371,0 тис.грн.
 • Участь в організації перевезення школярів – 79,0 тис.грн.

Програми оздоровлення та відпочинку дітей.

      -    Придбання путівок до дитячих закладів оздоровлення та відпочинку  - 50 тис.грн.                     

 • На оздоровлення дітей у літньому пришкільному таборі – 15,0 тис.грн.
 • Виділення коштів на придбання подарунків для дітей дошкільних закладів та  молодших класів школи на новорічні,  різдвяні свята та до Дня захисту дитини. (з інших видатків)

 

2.4.3 КУЛЬТУРА ТА ДУХОВНІСТЬ   

Стратегічні цілі: розвиток культури та духовності

Мета: створення умов для розвитку  духовності, самобутніх традицій краю та всебічного задоволення культурних потреб населення

Основні завдання та заходи на 2020 рік: реалізація заходів селищної Програми «Культура, мистецтво та духовність».

Фінансове забезпечення програми – 330 тис.грн.

Забезпечення проведення масових заходів для мешканців селища – 280 тис.грн.

Організувати сумісно з районним відділом культури та районним будинком культури масові заходи з святкування Новорічних свят, Масляниці, Дня селища Тарутине, забезпечити подарунками дітей дитячих садків та школи до свят, для цього виділити з селищного бюджету (з інших видатків).

Висвітлення діяльності селищної ради в районній газеті «Знамя труда» - 50,0 тис.грн.

2.4.4. ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА І СПОРТ

Стратегічні цілі: розвиток  фізичної культури і спорту.

Мета: Визначення провідної ролі фізичної культури і спорту як важливого фактору здорового способу життя, профілактики захворювань, формування гуманістичних цінностей, створення умов для всебічного гармонійного розвитку людини, сприяння досягненню фізичної та духовної досконалості людини, виявлення резервних можливостей організму, формування патріотичних почуттів у громадян та позитивного іміджу селища.

Основні завдання та заходи на 2020 рік: реалізація заходів Програми «Розвиток фізичної культури і спорту»

популяризація здорового способу життя та створення належних умов для занять фізичною культурою і спортом серед широких верств населення за місцем роботи, навчання, проживання і відпочинку;

сприяння діяльності спортивних секцій на території  селища;

підтримки спортивних команд смт Тарутине.

Фінансове забезпечення заходів:  – 80 тис.грн.:

- Придбання спортивного інвентаря , знаряддя, спортивної форми, взуття членам команд «Футбольний клуб «Тарутине»», Тарутинській ДЮСШ, «Баскетбольний клуб Тарутинського району», «Волейбольний клуб»     організаціям у виконанні заходів спрямованих на розвиток фізичної культури та спорту в селищі Тарутине – 80 тис.грн.

2.5. РОЗВИТОК ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА

Стратегічні цілі: підвищення якості комунальних послуг.

Мета: ефективне функціонування підприємства житлово-комунального господарства та задоволення потреб населення селища  якісними житлово-комунальними послугами.

Основні завдання та заходи на 2020 рік: реалізація заходів   Програми «Утримання та ефективної експлуатації об’єктів житлово-комунального господарства».

Фінансове забезпечення заходів – 300 тис.грн.:

Поточні трансферти КП Тарутинський ВУЖКГ- поповнення уставного фонду –                300 тис.грн.

підвищення рівня оплати за житлово-комунальні послуги підприємствами за допомогою проведення роз’яснювальної та претензійно-позовної роботи з населенням, а також укладання договорів реструктуризації заборгованості;

впровадження на підприємствах питного водопостачання та водовідведення ресурсо- та енергозберігаючих технологій, сучасного обладнання і приладів контролю щодо підготовки питної води та очищення стоків;

технічне переоснащення житлово-комунального господарства, скорочення питомих показників використання енергетичних і матеріальних ресурсів, необхідних для виробництва (надання) житлово-комунальних послуг;

залучення громадськості до процесів реформування житлово-комунального господарства та контролю за наданням житлово-комунальних послуг;

стимулювання інвестиційної діяльності підприємств галузі з метою модернізації та реконструкції виробничо-технологічних фондів;

стимулювання створення органів самоорганізації населення.

Критерії досягнення:

зростання рівня оплати за житлово-комунальні послуги та відповідно зниження її заборгованості;

ремонт і заміна водопровідних мереж, придбання водонапорних колонок, придбання станції для артсвердловини.

2.6 БЛАГОУСТРІЙ

Стратегічні цілі:   підвищення рівня благоустрою селища

Мета: забезпечення благоустрою вулиць та місць загального користування селища.

Основні завдання та заходи: реалізація заходів Програма  «Благоустрій селища».

Фінансове забезпечення заходів – 4251,1 тис.грн.:

- забезпечення облаштування та утримання окремої території (парку);

- збереження та утримання на належному рівні зеленої зони населеного пункту та поліпшення його екологічних умов ;

- забезпечення благоустрою кладовищ ;

- проведення поточного ремонту тротуарів;

- подальше проведення та підтримку вуличного освітлення,

- поточний ремонт мостів;

- поточний ремонт пам’ятників;

- сезонне розчищення доріг ;

крім того:

оплата електроенергії за вуличне освітлення;

оплата газу для підтримки вічного вогню.

 

 

Секретар селищної ради                                          А.Б.Куракова

 

 


 

 

Додаток 2

до  рішення  №     -VII від   18.02.2020

«Про Програму соціально-економічного та

культурного розвитку селища Тарутине   на 2020 рік»

 

Перелік об’єктів реконструкції, будівництва, поточного та капітального ремонту у 2020 році в селищі  Тарутине Тарутинського району Одеської області.

 

№ з/п Назва об’єкта Орієнтована сума
Поточний ремонт доріг
1 Поточний  ремонт дороги по провулку  від вул. Квіткова, 39 до вул. Центральна, 98, смт Тарутине Тарутинського району Одеської області  150 000 грн.
2 Поточний  ремонт дороги по провулку від вул. Квіткова, 55 до віл. Лесі Українки, 32  смт Тарутине Тарутинського району Одеської області  100 000 грн.
3 Поточний  ремонт дороги по вул. Панасенко капітана смт Тарутине Тарутинського району Одеської області  150 000 грн.
4 Поточний  ремонт дороги по вул. Красна смт Тарутине Тарутинського району Одеської області   600 000 грн.
     
     
Всього 1 000 000 грн.
   
Будівництво
1 Будівництво майданчиків для твердих побутових відходів по вул. Центральна, 15, вул.Широка, №17, №26 смт Тарутине, Тарутинського району Одеської області (4 об’єктів) 273 076 грн.
Капітальний ремонт
1 Капітальний ремонт тротуарної доріжки по провулку (вул. Красна, №№69-165) смт Тарутине Тарутинського району Одеської області 1 500 000 грн.
2 Будівництво майданчику для паркування автотранспорту по вул. Красна, №№97-127 , у сумі -1500 тис.грн. 1 497 000 грн.
Всього 3 000 000 грн.

 

 

Секретар селищної ради                                          А.Б.Куракова

Без коментарів.