П Р О Є К Т
БЕССАРАБСЬКА СЕЛИЩНА РАДА
БОЛГРАДСЬКОГО РАЙОНУ ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Р І Ш Е Н Н Я
Про внесення змін до рішення № 3239
-VIII від 28.06.2024 року «Про
встановлення місцевих податків
та зборів, податкових пільг зі сплати
місцевих податків і зборів на
території Тарутинської селищної
територіальної громади»
Керуючись пунктами 24, 28, 35 частини першої статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», статтями 7, 10, 12, розділами XII, XIV Податкового кодексу України, враховуючи положення підпункту 8 пункту 12.3 статті 12 Податкового кодексу України підприємств та організацій, Бессарабська селищна рада вирішила:
- Внести зміни до рішення Тарутинської селищної ради № 3239-VIII від 28.06.2024 року «Про встановлення місцевих податків та зборів, податкових пільг зі сплати місцевих податків і зборів на території Тарутинської селищної територіальної громади», а саме у Додатку 1.1 до додатка 1, затвердженого рішенням Тарутинської селищної ради від 28.06.2024 № 3239-VII, слова і цифри
«Класифікація будівель та споруд | Ставки податку за 1 кв.метр (відсотків розміру мінімальної заробітної плати) | ||
код2 | найменування | для юридичних осіб | для фізичних осіб |
1252 | Резервуари, силоси та склади | 0,2 | 0,2 |
1274 | Інші будівлі, не класифіковані раніше | 0,1 | 0,1» |
замінити словами і цифрами
«Класифікація будівель та споруд | Ставки податку за 1 кв.метр (відсотків розміру мінімальної заробітної плати) | ||
код2 | найменування | для юридичних осіб | для фізичних осіб |
1252 | Резервуари, силоси та склади | 0,1 | 0,1 |
1274 | Інші будівлі, не класифіковані раніше | 0,4 | 0,4» |
- Рішення набирає чинності 01 січня 2026 року.
- Доручити відділу економіки, інвестицій та сільського господарства надіслати інформацію щодо ставок та податкових пільг із сплати місцевих податків і зборів зі змінами до Головного управління ДПС в Одеські області.
- Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію з питань фінансів, бюджету, планування соціально-економічного розвитку, інвестицій та міжнародного співробітництва.
Бессарабський селищний голова Сава ЧЕРНЄВ
№_______-VIIІ
_____________ р.
Додаток 3
ТЕСТ
малого підприємництва (М-Тест)
- Консультації з представниками мікро- та малого підприємництва щодо оцінки впливу регулювання
Консультації щодо визначення впливу запропонованого регулювання на суб'єктів малого підприємництва та визначення детального переліку процедур, виконання яких необхідно для здійснення регулювання, проведено розробником у період з "19" травня 2025р. по "02" червня 2025 р.
Порядковий номер | Вид консультації (публічні консультації прямі (круглі столи, наради, робочі зустрічі тощо), інтернет-консультації прямі (інтернет-форуми, соціальні мережі тощо), запити (до підприємців, експертів, науковців тощо) | Кількість учасників консультацій, осіб | Основні результати консультацій (опис) |
1 | Круглий стіл
|
3 | Доведено до відома СПД основні аспекти проекту регуляторного акта, надані роз'яснення щодо ставок, які пропонується затвердити. |
2 | Телефонні запити до суб’єктів малого підприємництва | 21 | Проводилось обговорення розмірів ставок єдиного податку |
- Вимірювання впливу регулювання на суб'єктів малого підприємництва (мікро- та малі):
кількість суб'єктів малого підприємництва, на яких поширюється регулювання: 1006 (одиниць), у тому числі фізичних осіб-підприємців 691 (одиниця);
питома вага суб'єктів малого підприємництва у загальній кількості суб'єктів господарювання, на яких проблема справляє вплив 100 (відсотків) (відповідно до таблиці "Оцінка впливу на сферу інтересів суб'єктів господарювання" додатка 1 до Методики проведення аналізу впливу регуляторного акта).
- Розрахунок витрат суб'єктів малого підприємництва на виконання вимог регулювання
Порядковий номер | Найменування оцінки | У перший рік (стартовий рік впровадження регулювання) |
1 | Придбання необхідного обладнання (пристроїв, машин, механізмів) | 0 |
2 | Процедури повірки та/або постановки на відповідний облік у визначеному органі державної влади чи місцевого самоврядування | 0 |
3 | Процедури експлуатації обладнання (експлуатаційні витрати - витратні матеріали) | 0 |
4 | Процедури обслуговування обладнання (технічне обслуговування) | 0 |
5 | Інші процедури (уточнити) (сплата податку) | 25,0 |
6 | Разом, гривень Формула: (сума рядків 1 + 2 + 3 + 4 + 5) |
25,0 |
7 | Кількість суб'єктів господарювання, що повинні виконати вимоги регулювання (в т.ч. 319 підприємств, установ, організацій та 687 ФОПів), одиниць | 1006,0 |
8 | Сумарно, гривень | 25150,00 (Сума А) |
Оцінка вартості адмістративних процедур суб’єктів малого підприємництва щодо виконання регулювання та звітування | ||
Розрахунок вартості 1 людино-години
Норма робочого часу на тиждень становить 40 год на тиждень Розмір мінімальної заробітної плати станом на 01.01.2025 р. становитиме 8000, тис. грн та у погодинному розмірі 48,00 грн. |
||
9 | Процедури отримання первинної інформації про вимоги регулювання Формула: витрати часу на отримання інформації про регулювання, отримання необхідних форм та заявок Х вартість часу суб'єкта малого підприємництва (заробітна плата) Х оціночна кількість форм |
0,5*48,0*1 =24,0 грн |
Витрати часу на отримання інформації про регуляторний акт | 0,5 години
(Ознайомлення з рішенням щодо прийнятих ставок, пошук тексту рішення Тарутинської селищної ради на офіційному сайті та районному ЗМІ |
|
10 | Процедури організації виконання вимог регулювання Формула: витрати часу на розроблення та впровадження внутрішніх для суб'єкта малого підприємництва процедур на впровадження вимог регулювання Х вартість часу суб'єкта малого підприємництва (заробітна плата) Х оціночна кількість внутрішніх процедур |
0,1*48,0*1=4,8 грн |
Витрати часу на розробку та впровадження внутрішніх для суб’єкта малого бізнесу процедур на впровадження вимог регуляторного акта | Оціночно: Для фізичних осіб-підприємців – 0,1 години. | |
11 | Процедури офіційного звітування Формула: витрати часу на отримання інформації про порядок звітування щодо регулювання, отримання необхідних форм та визначення органу, що приймає звіти та місця звітності + витрати часу на заповнення звітних форм + витрати часу на передачу звітних форм (окремо за засобами передачі інформації з оцінкою кількості суб'єктів, що користуються формами засобів - окремо електронна звітність, звітність до органу, поштовим зв'язком тощо) + оцінка витрат часу на корегування (оцінка природного рівня помилок)) Х вартість часу суб'єкта малого підприємництва (заробітна плата) Х оціночна кількість оригінальних звітів Х кількість періодів звітності за рік |
(1 +0,2+0,5+0,15)*
48,0*1=88,80 грн |
Витрати часу на отримання інформації про звіт щодо регуляторного акта. Отримання необхідних форм та визначення органу що приймає звіти та місця звітності | Оціночно:1 година.
Пошук бланку податкової декларації, уточнення місця знаходження та часу прийому Державної фіскальної служби, уточнення подання інформації до відповідного підрозділу фіскальної служби. Уточнення особливостей заповнення податкової декларації. |
|
Витрати часу на заповнення звітних форм | Оціночно:0,2 години.
Визначення ставки податку та заповнення Декларації. |
|
Витрати часу на передачу звітних форм | Оціночно:0,5 години.
Передача звіту до Державної фіскальної служби. |
|
Оцінка витрат часу на корегування помилок | Оціночно:0,15 години. Оціночно природний рівень похибок при заповненні декларацій 5% від загальної кількості | |
12 | Процедури щодо забезпечення процесу перевірок Формула: витрати часу на забезпечення процесу перевірок з боку контролюючих органів Х вартість часу суб'єкта малого підприємництва (заробітна плата) Х оціночна кількість перевірок за рік |
0 |
Витрати часу на забезпечення процесу перевірки | Відсутні. Перевірки відбуваються під час прийняття декларації інспектором державної фіскальної служби | |
13 | Інші процедури (уточнити) | 0 |
14 | Разом, гривень Формула: (сума рядків 9 + 10 + 11 + 12 + 13) |
117,60 |
15 | Кількість суб'єктів малого підприємництва, що повинні виконати вимоги регулювання, одиниць | 1006 |
16 | Сумарно, гривень Формула: відповідний стовпчик "разом" Х кількість суб'єктів малого підприємництва, що повинні виконати вимоги регулювання (рядок 14 Х рядок 15) |
117,6*1006 = 118305,60 грн.
(Сума Б) разом 118305,60 |
- Розрахунок сумарних витрат суб'єктів малого підприємництва, що виникають на виконання вимог регулювання
Порядковий номер | Показник | Рік регулювання |
1 | Оцінка "прямих" витрат суб'єктів малого підприємництва на виконання регулювання | 25150,00 |
2 | Оцінка вартості адміністративних процедур для суб'єктів малого підприємництва щодо виконання регулювання та звітування | 118305,60 |
3 | Сумарні витрати малого підприємництва на виконання запланованого регулювання | 143455,60 |
4 | Бюджетні витрати на адміністрування регулювання суб'єктів малого підприємництва | - |
5 | Сумарні витрати на виконання запланованого регулювання | 143455,60 |
- Розроблення корегуючих (пом'якшувальних) заходів для малого підприємництва щодо запропонованого регулювання
На основі аналізу статистичних даних, визначено, що зазначена сума є прийнятною для суб’єктів малого підприємництва і впровадження компенсаторних ( пом’якшувальних) процедур не потрібно .
Начальник відділу економіки, інвестицій
та сільського господарства Бессарабської
селищної ради Валентин ГЛОД