Інформація про запобігання домашньому насильству, протидію торгівлі людьми та забезпечення рівних прав жінок та чоловіків

Друк

Майже половина населення України  страждала від домашнього насильства  впродовж свого життя, причому 30% з них зазнавали жорстокого поводження в дитячому віці.  За оцінками громадських організацій, кожна друга жінка у світі потерпає від одного з видів насильства. До поліції звертається лише невеликий відсоток від усієї кількості постраждалих. Причин цьому чимало, і одна з них − нерозуміння того, що саме є насильством.

Відповідно до Закону України "Про запобігання та протидію домашньому насильству" зазначено, що домашнє насильство – дії, характерні для фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, що вчиняються між родичами або подружжям чи між іншими людьми, які спільно проживають, але не перебувають у родинних відносинах чи у шлюбі між собою.

Психологічне насильство – форма домашнього насильства, де вас словесно ображають, погрожують, принижують, переслідують, залякують та роблять інші дії спрямовані на обмеження волевиявлення людини. До цього виду насилля також відносять переслідування, постійний контроль з боку кривдника, погрози. Якщо вас ігнорують чи дискримінують через ваші переконання, віросповідання, національну, расову належність чи походження, шантажують – все це є одним із проявів психологічного насильства

Економічне насильство – форма домашнього насильства, де вас обмежують у доступі до ваших грошей чи забороняють використовувати кошти так, як ви бажаєте. До нього також слід віднести пошкодження вашого майна, перешкоджання в доступі до їжі, житла, майна, обмеження в можливості працевлаштування чи навчання, змушення до жебрацтва та шантажування.

Сексуальне насильство – форма домашнього насильства, де присутні дії сексуального характеру, вчинені стосовно дорослої людини без її згоди або стосовно дитини незалежно від її згоди, або в присутності дитини. До цього також відноситься примушування до статевого акту з третьою особою, а також інші правопорушення проти статевої свободи чи статевої недоторканості людини.

Фізичне насильство – форма домашнього насильства, що включає ляпаси, стусани, штовхання, щипання, шмагання, кусання, а також незаконне позбавлення волі, нанесення побоїв, мордування, заподіяння тілесних ушкоджень різного ступеня тяжкості, залишення в небезпеці, ненадання допомоги особі, яка перебуває в небезпечному для життя стані, заподіяння смерті, вчинення інших правопорушень насильницького характеру.

Протягом І півріччя 2022 року в ВП №2 Болградського РВП ГУ НП в Одеській області зареєстровано 98 звернень з питань попередження домашнього насильства. 89,7% звернень щодо домашнього насильства складають звернення від жінок. На обліку у ВП№2 Болградського РВП ГУ НП в Одеській області перебуває 136 осіб з приводу вчинення домашнього насильства.

Станом на 01.07.2022 до відділу соціального захисту населення Тарутинської селищної ради надійшло 48 звернень щодо вчинення домашнього насильства.                         

Протягом І півріччя 2022 року спеціалістами служби у справах дітей Тарутинської селищної ради, поліції, Тарутинського селищного центру соціальних служб проведено 16 профілактичних рейдів по 15 населеним пунктам, під час яких було обстежено 51 родину, в яких батьки неналежно виконують батьківські обов’язки та складено відповідні акти. Під час рейдів проводились індивідуально-профілактичні заходи, спрямовані на попередження домашнього насильства.

Службою у справах дітей Тарутинської селищної ради постійно проводяться індивідуально-профілактичні бесіди з дітьми та їх батьками,  виготовлені та роздаються буклети на різноманітну тематику: «Твої права», «Відповідальність батьків», «Ти і Закон», «Права та обов’язки батьків», «Знати щоб уникнути», «Скажи насиллю «Ні», «Сім’я - простір без насилля», «Ми - за відповідальне батьківство», «Любов - найкращий засіб виховання», «10 кроків, щоб стати відповідальними батьками» та інші.

Для підвищення ефективності профілактичної та роз’яснювальної роботи серед батьків з метою запобігання жорсткому поводженню з дітьми та насилля за рекомендацією служби у справах дітей ці сім’ї перебувають під особистим контролем селищної  ради та соціальним супроводом селищного центру соціальних служб.

Тарутинським селищним центром соціальних служб за звітній період надано 159 послуг: психологічних-18; соціально-педагогічних-28; юридичних-12; інформаційних-49; соціально-економічних-27, соціально-медичних-25.

Відповідно законів України «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків», «Про попередження насильства в сім’ї», «Про протидію торгівлі людьми», постанови  Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2016 року № 111 «Про затвердження Державної цільової соціальної програми протидії торгівлі людьми на період до 2020 року»,  Положення про почесні звання України, затвердженого Указом Президента України від 29 червня 2001 року № 476 «Про почесні звання України» (зі змінами, внесеними Указами від 21 серпня 2004 року № 963,  від 28 липня 2007 року № 674 та від 02 липня 2016 року № 284), з метою координації зусиль стосовно створення соціальних та економічних умов для належного функціонування та розвитку сім’ї як основи суспільства, підвищення статусу жінок у суспільстві, утвердження рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, попередження насильства в сім’ї та протидії торгівлі людьми рішенням виконавчого комітету від 25.03.2021 року№49 створена координаційна  рада   з питань сімейної та ґендерної політики, попередження домашнього насильства в сім’ї та протидії торгівлі людьми при виконавчому комітеті Тарутинської селищної ради.

Рішенням сесії від 16.04.2021 №319-VІІ затверджена комплексна програма підтримки сім’ї, запобігання домашньому насильству, забезпечення рівних прав і можливостей жінок та чоловіків та попередження торгівлі людьми Тарутинської селищної ради на  2021-2023 роки з обсягом фінансування 57,5 тис. грн.

Мобільна бригада соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статті створена наказом директора Тарутинського селищного центру соціальних служб від 02.02.2021 № 12. МБ діє на підставі положення. Здійснює виїзди за попередньо складеним графіком, а також позапланово під час отримання повідомлення про виявлення факту вчинення насильства та потребу у наданні постраждалій особі термінової допомоги.  МБ утворена з числа штатних працівників засновника та фахівців різних суб’єктів, а саме: представника служби у справах дітей, поліції та психолога. Координує роботу Керівник МБ – КАЩИ М.П.

Відповідно до повідомлень, Мобільною бригадою було здійснено: 10 екстрених та 18 планових виїздів. 

Згідно графіку  роботи, МБ здійснено 6 профілактичні виїзди по населеним пунктам громади. Проведені індивідуальні та групові профілактичні бесіди з попередження домашнього насильства та насильства за ознакою статті. Загальна кількість склала - 24. Під час виїздів, розповсюджувалися інформаційні матеріали (буклети та листівки) за даною тематикою.

Складено 35 оцінок потреб сім’ї/особи. На кожну сім’ю заведені картки отримувачів послуг.

Під соціальний супровід взято 3  сім’ї, в якій виховується 7 дітей.

Фахівцями центру під час роботи з сім’ями були надані консультації щодо налагодження взаєморозуміння та поваги один до одного в родині, та недопущення насильства  і конфліктів в сім'ї.

Протягом 1 півріччя 2022 року не надходили звернення, заяви чи повідомлення від постраждалих  осіб від торгівлі людьми.

Серед населення громади у тому числі серед дітей постійно проводиться інформаційно - просвітницька робота щодо попередження торгівлі людьми. З учнями проведено тренінг на тему «Попередження та протидія торгівлі людьми» у якому взяло участь 16 дітей.

З особами, які виявили бажання виїхати за кордон, проведена профілактична бесіда про можливі проблеми при влаштуванні на роботу та шляхи їх уникнення.

Попередження домашнього насильства є актуальною проблемою сьогодення, яка потребує привернення уваги громадськості. Тому питання запобігання та протидії домашнього насильства знаходиться на постійному контролі виконавчого комітету Тарутинської селищної ради.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Bookmark the Постійне посилання.

Без коментарів.